Czy warto mieć na weselu kamerzystę? 5 powodów, dla których jednak warto….

Wiem, że bardzo wiele z Was uważa, że to zbędny wydatek, bo nie lubi później oglądać siebie na filmie, bo ograniczy to naturalność ( każdy się jednak automatycznie zaczyna zachowywać nieco sztucznie by dobrze wypaść) i milion innych powodów.

NA PEWNO nie decyduj się na tą formę uwiecznienia Dnia Ślubu jeśli KATEGORYCZNIE NIENAWIDZISZ KAMER – NIE ZMUSZAJ SIĘ, TO TWÓJ DZIEŃ I JEŚLI TAKĄ DECYZJĘ PODEJMIECIE RAZEM Z NARZECZONYM TO RESZTA RODZINY MUSI TO USZANOWAĆ. Sama byłam na wielu weselach zarówno “z” jak i “bez” filmowania całego zdarzenia i nie zauważyłam, żeby wpłynęło to bardzo na przebieg imprezy.

Jeśli jednak decydujemy się na filmowanie całej imprezy, to dobrze poszukajmy osoby, której powierzymy to zadanie. Zatrudnienie kamerzysty to dość duży wydatek, musimy go dokładnie przemyśleć

No a jakie są plusy posiadania filmu?

  • PRZYSIĘGA MAŁŻEŃSKA – wypowiadana w stresie tylko raz….Jeśli chcesz ją jeszcze raz usłyszeć, chcesz poczuć te emocje, zobaczyć łzę wzruszenia swojego małżonka a po 15 latach pokazać dorastającym dzieciom jak ważny to był moment to już masz odpowiedź czy warto…Zapewne połowa gości nagra tą chwilę telefonem komórkowym, ale powiedzmy sobie szczerze – to jednak nie to samo…Starannie dobrany filmowiec pięknie skomponuje Wasze słowa z muzyką, odda klimat tej wyjątkowej chwili i zapewni Wam pamiątkę na lata.
  • PIERWSZY TANIEC – to akurat jest element ślubu, który ciężko jest uchwycić na zdjęciach 🙂 Często poświęcamy mu mnóstwo uwagi, uczęszczamy na lekcje tańca, ćwiczymy i ćwiczymy….Więc szkoda by było go nie zobaczyć.
  • DETALE – planujemy swój ślub miesiącami czasem nawet latami…Kwiaty, ozdoby, tort, toast, życzenia, atrakcje…..A potem wszystko przelatuje jak w jakimś krótkim śnie….Mnóstwa rzeczy nawet nie zauważymy, zapomnimy o nich,umkną nam w tym pełnym emocji dniu. Film ze ślubu i wesela oglądać możemy tyle razy ile tylko mamy ochotę i za każdym razem zauważać coś nowego 🙂
  • TEN JEDEN RAZ POCZUĆ SIĘ JAK GWIAZDA -możliwości techniczne i umiejętności filmowców powodują, że dzisiejsze teledyski ślubne czy filmiki są niczym wyjęte z Holywoodzkich realiów i często ogląda się je z zapartym tchem od deski do deski…..
  • OSOBY, KTÓRE ODCHODZĄ….babcie, dziadkowie, ukochane ciocie na zawsze pozostaną w naszej pamięci i po latach z łezką wzruszenia możemy sobie przypomnieć wspólnie spędzone chwile.

Views: (790)